Конте го чека многу работа во Тотенхем

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте, по вчерашниот шокантен пораз на гостувањето кај словенечка Мура од 2:1 во УЕФА Конференциската лига, оцени дека премиерлигашот од Лондон во моментов не е на високо ниво.– Не ми се допаѓа тоа што се случи. Морам да бидам искрен и да кажам дека по 3,5 недели од моето доаѓање во клубот почнав да ја согледувам состојбата. Сакам да останам тука, но не чека уште многу работа за да го подигнеме квалитетот на екипата. Ние сме Тотенхем, а во овој момент значително заостануваме, изјави Конте, по поразот од Мура која на клупската УЕФА ранг-листа се наоѓа на 341 место, а сезонава во воведното коло од квалификациите во Лигата на шампиони ја елиминираше Шкендија од Тетово.

По 12 кола во Премиер лигата, екипата на Тотенхем се наоѓа на седмото место со десет бодови заостанување зад лидерот Челзи, а по поразот на гостувањето во Словенија на тимот од Лондон му е загрозен пласманот во нокаут фазата во Конференциската лига.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој ранет терорист го однеле во болница со тешка рана во пределот на срцето. Типот преживеал, а докторите се собрале околу него и се чуделе каков медицински феномен е.
- Добро...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...