Конте постави рекорд на Тотенхем

Тотенхем ремизираше 1:1 со Саутемптон синоќа на натпревар од 20. коло во англискиот фудбалски шампионат. Тоа беше седми натпревар на Спарс во Премиер лигата под водство на Антонио Конте.Италијанскиот фудбалски стручњак стана првиот тренер, под чие водство Тотенхем нема пораз на првите седум натпревари. Билансот на лондонци под водство на италијанскиот фудбалски стручњак е четири победи и три нерешени средби.

Во моментов Тотенхем е шести во поредокот во Премиер лигата со 30 бода, но и со два натпревара помалку од ривалите за највисок пласман.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...