Ериксен: Бев мртов пет минути, сакам да играм на Мундијалот во Катар

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен во интервју за локалната телевизија DR1 TV ексклузивно проговори за најтешките моменти во својата кариера, изнесувајќи досега непознати детали, но и желба да се врати во репрезентацијата и да настапи на Мундијалот 2022 во Катар.Ериксен, кој во интервјуто за данската телевизија рече дека бил мртов пет минути, последен пат се појави на фудбалскиот терен на 12 јуни кога претрпе срцев застој во финишот на дуелот против Финска во Копенхаген на ЕУРО22.

Сега данскиот фудбалер е во потрага по нов клуб, а голема желба му е да се врати во репрезентацијата и да настапи на Светското првенство.

– Мојата цел е да играм на Мундијалот во Катар. Сакам да играм, тоа е мојот начин на размислување цело време. Тоа е цел, сон. Дали ќе бидам избран е друга работа. Но, мојот сон е да се вратам. Сигурен сум дека можам да се вратам, бидејќи се чувствувам подобро. Физички сум во врвна форма, изјави Ериксен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...