Мурињо: Многу сум среќен во Рома, oвој проект не би го заменил за друг

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо ги коментираше гласините дека Евертон е заинтересиран за него.

– Многу сум среќен во Рома. Не би го менувал овој проект за друг. Дадов збор за овие три години и нема да заминам до крајот на три години. Ова е и мој проект. Чувствувам дека луѓето ми веруваат. Од фудбалска гледна точка, да играм за да завршам меѓу четвртото и осмото место не е она што го сакам. Но, следната сезона ќе бидеме подобри, изјави Мурињо, за „Football Italia“.

По 22 кола во италијанскиот шампионат, Рома освои 35 бода и се наоѓа на седмото место во поредокот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...