Чави: Две загубени титули се два тешки удара

Тренерот на Барселона, Чави ги сподели своите размислувања по натпреварот со Атлетик (2:3, продолженија) во 1/8 финалето од Купот на Шпанија.

– Две загубени титули се два тешки удара. Мора да продолжиме да се бориме, нема друг излез, рече тренерот.

На прес-конференцијата по синоќешниот пораз Чави беше прашан и што мисли за неуспехот на Барселона.

– Не ми се допаѓа тој збор. Ако е така, тогаш ќе извлечеме поука. Ни остануваат уште две војни за да се бориме до крај, Ла Лига и Лига Европа, одговори Чави.

Покрај Атлетик, синоќа место во четвртфиналето во Копа дел Реј обезбеди и Реал Мадрид.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...