Манчестер јунајтед се откажа од трката за Холанд

Манчестер јунајтед испадна од трката за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлин Холанд, објави „ESPN“.Според изворот, 21-годишниот Норвежанец сака да се пресели во Реал Мадрид.

Манчестер јунајтед верува дека нема да може да го убеди напаѓачот и сака да се фокусира на алтернативни опции за засилување на нападот.

Така мадридскиот клуб стана главен фаворит во борбата за Холанд.

Во тековната сезона, норвешкиот репрезентативец за Борусија постигна 22 гола и имаше шест асистенции на 19 натпревари. Договорот на напаѓачот со клубот од Дортмунд е до 30 јуни 2024 година. Порталот Трансфермаркт ја проценува вредноста на Норвежанецот на 150 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...