Ули Хенес убеден дека Левандовски ќе остане во Баерн

Почесниот претседател на Баерн, Ули Хенес верува дека напаѓачот Роберт Левандовски ќе остане во тимот од Минхен.– Сигурен сум 100 отсто дека Роберт следната сезона ќе игра за Баерн. Тој има договор до 2023 година. Би сакал да биде продолжен, ова сум го кажал повеќе пати. Ова е моја гледна точка, изјави Хенес.

Претходно беше објавено дека Баерн има финансиски проблеми, па клубот не може да ја зголеми платата на играчот.

Левандовски е во Баерн од 2014 година. Во сезоната 2021/22, напаѓачот постигна 48 гола и оствари шест асистенции на 43 натпревари за тимот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...