Анчелоти подготвен да биде тренер на Реал уште 10 години

Тренерот на Реал, Карло Анчелоти, призна дека „Кралевите“ ќе бидат последен клуб во неговата тренерска кариера, објави „Amazon Prime Video“.– Веројатно ќе се пензионирам по Реал Мадрид, но ако тимот сака да останам овде 10 години, ќе останам тука уште толку. Дали некоја репрезентација во иднина може да биде опција, поточно Канада? Зошто да не? Би сакал, изјави Анчелоти.

Шеесет и двегодишниот италијански фудбалски стручњак го презеде Реал Мадрид во летото 2021 година и со тимот го освои шампионатот на Шпанија. Тој стана првиот тренер во историјата кој го освоил секое од најдобрите пет национални првенства во Европа.

Договорот на тренерот со Реал Мадрид е со важност до летото 2024 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...