Серија А ќе му додели нов медал на Пиоли

Прес-службата на Серија А се обрати до тренерот на Милан, Стефано Пиоли, кому му го украдоа златниот медал добиен за освоениот трофеј во италијанскоте првенство.– Господине Пиоли, утре повторно ќе ви дадеме медал“, објави лигата на Твитер.

Претходно Пиоли изјави дека медалот му бил украден за време на прославата на стадионот на Сасуоло.

Милан стана шампион за прв пат по 11 години. Последен пат клубот ја освои Серија А во сезоната 2010/11. За 56-годишниот тренер Пиоли ова е прв трофеј во неговата тренерска кариера. Тој на чело на Милан од 2019 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...