Нејмар ќе биде ставен на продажба по налог на катарското раководство на ПСЖ

Пари Сен-Жермен планира да се раздели со напаѓачот Нејмар во летниот преоден рок, пишува „Le Parisien“.Според изданието, 30-годишниот играч ќе мора да биде ставен на продажба по директни инструкции на претставниците на Катар, кои го поседуваат тимот.

Заминувањето на Бразилецот може да се поврзе и со потпишувањето на нов милионски договор со напаѓачот Килијан Мбапе.

Сепак, финансиските барања на Нејмар може да го спречат ПСЖ брзо да се раздели со својата ѕвезда. Нејмар кој неделно заработува околу 580 илјади, постигна 13 гола и имаше осум асистенции на 28 натпревари во сите натпреварувања оваа сезона.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...