Анчелоти ќе ги има на располагање Алаба за финалето на Лигата на шампионите

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Давид Алаба изјави дека е подготвен да игра во финалето на Лигата на шампионите, информација која е добредојдена за тренерот на „кралскиот клуб“ Карло Анчелоти.Дваесет и деветгодишниот Австриец поради здравствени проблеми го пропушти реваншот од полуфиналето против Манчестер сити, како и пет натпревари од шпанската Ла Лига.

– Се чувствувам многу добро. Имав време да закрепнам. Работев многу напорно во последните денови за да бидам подготвен, изјави Алаба за „ Football Espana“.

Оваа сезона Алаба забележа 45 настапи за Реал Мадрид, постигнувајќи три гола и четири асистенции.

Финалето на Лигата на шампионите, во кое Реал Мадрид ќе игра со Ливерпул, ќе се одржи на 28 мај во Париз на стадионот „Стад де Франс“ со почеток во 21 часот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...