Клоп е избран за менаџер на сезоната во Премиер лигата

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп е прогласен за менаџер на годината во Премиер лигата за сезоната 2021/22. Ова го објави прес-службата на лигата на Твитер.Под водство на германскиот стручњак, Ливерпул заврши на второто место во Премиер лигата, со бод помалку од Манчестер сити, кој ја освои шампионската титула.

Да потсетиме дека Ливерпул стигна и до финалето на Лигата на шампионите каде ќе игра против Реал Мадрид.

Натпреварот ќе се одигра на 28 мај во Франција на „Стад де Франс“ во Париз со почеток во 21 часот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...