Дибала: Среќен сум во Италија

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала ги сподели своите размислувања за неговата иднина. Напаѓачот на Јувентус летово ќе го напушти клубот како слободен играч.– Се чувствувам многу удобно во Италија. Сè уште би сакал да запознам други лиги како Премиер лигата, но среќен сум во Италија. Тука сум 10 години, го знам турнирот и ме третираат како да сум Италијанец. Периодов фокусиран сум на репрезентацијата, морам со мирна глава да размислувам за мојата иднина. Сè уште ништо не сум одлучил, мојот агент размислува за тоа, а јас за репрезентацијата на Аргентина, изјави Дибала.

Аргентина вчеравечер ја совлада Италија со 3:0, Дибала беше стрелец на третиот гол.

Дибала во Јувентус дојде од Торино во 2015 и со „Старата дама“ освои пет шампионски трофеи во Серија А.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...