Тухел ќе ја преземе контролата врз трансферите на Челзи

Новите сопственици на Челзи го гледаат тренерот како најважен адут на клубот и поради тоа Томас Тухел ќе ја преземе целосната контрола над трансферите.Според „The ​​Telegraph“, на тренерот му било ветено дека ќе може сам да управува со трансфер политиката на клубот, исто како што е во Манчестер сити и Ливерпул, каде Пеп Гвардиола и Јирген Клоп имаат големо влијание на трансферите.

Во клубот од Лондон се уверени дека најдобриот начин да се принудат Манчестер сити и Ливерпул да се борат за титулата во Премиер лигата е да му се даде на Тухел истата моќ што ја имаат Гвардиола и Клоп. На неодамнешниот состанок, Тод Боели му сигнализираше на Тухел дека новите сопственици ќе дадат се од себе за да ги исполнат барањата на тренерот.

Германецот се уште интензивно работи со директорката на Челзи, Марина Грановскаја и клупскиот советник Петр Чех, но сега мислењето на Тухел ќе биде главно во одлучувањето.

Мислењето на Тухел ќе биде одлучувачко и за иднината на напаѓачот на Челзи, Ромелу Лукаку, кој сака да се врати во Интер. За Белгиецот минатото лето „сините“ потрошија 97,5 милиони фунти.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...