Мбапе се противи на назначувањето на Галтие за тренер на ПСЖ

Првата ѕвезда на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе не сака менаџерот на Ница, Кристоф Галтиер да стане нов тренер на клубот, пишува „beIN Sports“.Беше објавено дека Галтие ќе ги води парижаните со 99 проценти сигурност. Неговата кандидатура активно ја поддржува и новиот спортски директор на парискиот клуб Луис Кампос.

Договорот на специјалистот со Ница истекува во 2024 година.

Претходно медиумите пишуваа дека Французинот при обновувањето на договорот со ПСЖ добил можност да учествува во трансфер политиката и управувањето со клубот.

Сезоната 2021/22 Псж ја заврши со шампионскиот трофеј во Франција осојувајќи 86 бода. Ница заврши на 6. место со 66 бодови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...