Борусија го договори трансферот на Алер за рекордни 35 милиони евра

Напаѓачот на Ајакс, Себастијан Алер ​​е блиску до преминување во Борусија Дортмунд.

Клубот од Дортмунд го договорил трансферот на 28-годишниот репрезентативец од Брегот на Слоновата Коска за 35 милиони евра, објави инсајдерот Фабрицио Романо.

Беше објавено дека ова е најголема сума за фудбалер во историјата на Борусија.

Според Романо, германскиот клуб веќе договорил соработка со Алер. Останува само да се спроведе лекарски преглед и да се потпишат документите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...