Интер го одби Роналдо

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо ги понуди своите услуги на Интер. Според „La Repubblica“, Португалецот преку своите застапници ги понудил своите услуги не само на Рома, туку и на Интер.

,,Нероаѕурите“ го одбија 37-годишниот Португалец, бидејќи не се подготвени да му платат околу 20 милиони евра годишно што ги добива во Јунајтед.

На одлуката на Интер влијаеше и претстојното враќање во клубот на Ромелу Лукаку.

Сега италијанскиот клуб има цел да потпише договор со уште еден поранешен напаѓач на Јувентус, Пауло Дибала. Минатата сезона Роналдо постигна 24 гола и оствари три асистенции на 39 натпревари за Манчестер јунајтед во сите натпреварувања.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...