Ди Ливио најави сензационален трансфер на Роналдо во Рома

Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец Анџело ди Ливио најави денеска дека напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, најдоцна за една недела би можел да потпише договор со калчолигашот Рома, јавија денеска италијанските медиуми.Ди Ливио во разговор за „Ретеспорт“ рече дека постои голема шанса португалскиот фудбалер да се врати во Италија, каде претходно настапуваше за Јувентус.

– Рома сериозно работи на ангажирање на Роналдо. Знам дека тоа е нешто што би го шокирало светот. Тоа што ми е познато е дека Рома веќе на 7. јули би можела да објави дека Роналдо е нов играч на овој клуб, изјави Ди Ливио, кој во кариерата одигра 40. натпревари во италијанскиот дрес.

Најавувајќи ја можноста за сензационално враќање на Роналдо во Серија А, Ди Ливио потсети дека португалскиот капитен соработуваше со својот сонародник Жозе Мурињо во редовите на Реал Мадрид.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...