Мурињо и Месина се истетовираа на стари години

Тренерот на фудбалерите на Рома, Жозе Мурињо, на 59-годишна возраст за прв пат се истетовира, а на истиот чекор се одучи и четири години постариот стратег на кошаркарите на Олимпија, Еторе Месина.Мурињо се одлучи на десното рамо да ги истетовира трофеите во Лигата на шампиони, Лига Европа и Лигата на конференции, обиени во боите на клубовите со кои ги освои титули во трите европски клупски натпреварувања.

– Радоста на римјаните ме натера да го направам ова. Размислував за некоја посебна тетоважа, некоја со која би им одал признание на сите клубови со кои ги освојував европските натпреварувања. Истовремено, посакував уникатна тетоважа, која само јас можам да ја имам, изјави Мурињо, кој со Порто и Интер ја освои Лигата на шампиони, со Манчестер јунајтед триумфираше во Лига Европа, а на Рома и го донесе успехот во Конференциската лига.

Од друга страна, 63-годишниот Месина се одлучи за едноставна тетоважа, на која на десното рамо е испишано „Олимпија 2022“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...