Л‘ Екип: На Роналдо му преостанаа две опции

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, има само две опции за продолжување на кариерата, да остане во клубот од „Олд Трафорд“ или да премине во редовите на Атлетико Мадрид, пренесува францускиот весник Л‘ Екип.

Роналдо по секоја цена сака да игра во Лигата на шампиони, а Јунајтед во новата сезона ќе настапува во Лига Европа.

Менаџерот на португалскиот репрезентативец, Жорж Мендеш, претходно им го понуди Роналдо на Баерн Минхен, Челзи и Интер, но овие клубови се откажаа од трансфер.

Францускиот весник наведува дека Мендеш сега е во преговори со мадридски Атлетико, додавајќи оти доколку искусниот менаџер не успее да му најде на Роналдо клуб со кој ќе може да игра во Лигата на шампиони, тоа ќе го смета за личен неуспех.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...