Погба нема да го оперира коленото

Францускиот фудбалер Пол Погба одлучи да не го оперира коленото и со „конзервативна терапија“ ќе се обиде да биде подготвен за настап со Триколорите на Светското првенство во Катар кон крајот на оваа година, пренесуваат денеска италијанските и француските медиуми.Играчот за врска на Јувентус го повреди менискусот на еден од првите тренинзи со новиот клуб кон крајот на минатиот месец за време на претсезонската турнеја на Јувентус во САД.

Весникот „Тутоспорт“ наведува дека конзервативната терапија ќе трае околу пет недели и ако сè се одвива според планот Погба навреме ќе се врати на теренот за подготовките на француската репрезентација за Мундијалот во Катар.

Доколку одлучеше да го оперира коленото Погба со сигурност ќе го пропуштеше Мундијалот од 21 ноември до 18 декември во Катар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...