Перез: Ла Лига треба да биде спортски лидер на Барса

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез се пошегува дека Ла лига треба да биде спортскиот директор на Барселона.

– Ла Лига треба да биде спортски директор на Барса бидејќи таа одлучува со кого може или не може да потпише, рече Перез.

Тој зборуваше за финансиската состојба во каталонскиот клуб и изрази уверување дека ќе се надмине кризата.

– Секако дека ќе го надминат тоа. Зошто да биде поинаку? Има добри и лоши економски ситуации во животот, но ова е еден од најголемите клубови во светот. Барса има механизми преку кои може да се коригира. Сите го сакаме ова, бидејќи тоа ќе биде од корист за шпанскиот фудбал.

Во сабота на 13 август Барселона ќе му гостува на Рајо Ваљекано во натпреварот од 1. коло на Ла Лига. Следниот ден мадридскиот клуб ќе игра на гости кај Алмерија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...