Мората нема намера да го менува Атлетико со Манчестер

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Алваро Мората по натпреварот од 1. коло на шампионатот на Шпанија против Хетафе (3:0) изјави дека сака да остане во клубот.Претходно беше објавено дека шпанскиот напаѓач би можел да се пресели во Манчестер јунајтед.

– Навистина сакам да останам во Мадрид и да играм за Атлетико во многу натпреварувања. Мило ми е што сум тука, како и секогаш. Можам да продолжам да работам и да се трудам да носам резултати за тимот на секој натпревар. Атлетико е еден од најдобрите клубови во светот. Да, има понуди за трансфер, не можам да сторам ништо околу тоа, само продолжувам да работам. Среќен сум овде и сакам да продолжам да настапувам, изјави Мората за „Marca“.

На мечот со Хетафе, 29-годишниот напаѓач постигна два гола.

Последните две сезони Мората ги мина во Јувентус на позајмица. На 67 натпревари во Серија А, постигна 20 гола и оствари 16 асистенции. Неговиот договор со Атлетико е со важност до 30 јуни 2023 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...