Касемиро не сака да оди во Манчестер јунајтед

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Касемиро не планира кариерата да ја продолжи во Манчестер јунајтед.Според новинарот Лукас Наварете, клубот од „Олд Трафорд“ се уште не испратил понуда до Реал Мадрид за трансфер на Бразилецот, но доколку Манчестер сепак одлучи да го купи Касемиро, играчот ќе одбие.

Актуелниот договор на Касемиро со Реал Мадрид е до летото 2025 година.

Вредноста на трансферот на Касемиро се проценува на 40 милиони евра. Фудбалерот со Реал Мадрид има освоено 18 трофеи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...