Тухел: Не може да се победи со залагање само 20-25 минути

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, ги критикуваше своите фудбалери за поразот од Саутемптон (1:2) во натпреварот од 5. коло на англиската Премиер лига.– Не е доволно да играме само 20-25 минути на нивото што го сакаме за да победуваме, а ова посебно се однесува за гостувањата. Премногу лесно не исфрлат од ритам. Тоа се случи на мечот против Лидс. Треба да разбереме зошто тоа се случува и да најдеме решенија. Го губиме фокусот, го губиме нашиот план за игра и ја губиме константноста. Премногу лесно не победуваат. Многу клучни играчи се повредени, но тоа не е оправдување. Секогаш може да загубите натпревари, но на средбите каде што водите, неопходно е да реализирате барем половина од шансите. Недостигот на одговор во вториот дел беше разочарувачки. Треба да се засилиме и да играме на повисоко ниво, изјави Тухел за британските медиуми.

Челзи се наоѓа на осмото место на табелата во Премиер лигата со седум бодови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...