Таткото на Халанд: Сити е најдобар клуб за Ерлинг

Норвешкиот голгетер Ерлинг Халанд избра кариерата да ја продолжи од Борусија Дортмунд во Манчестер сити бидејќи премиерлигашот има најдобра програма за иднина, изјави неговиот татко Алф Инге во документарниот филм „Халанд, големата одлука“.–Имаме листа на фаворити и на неа на првото место е Сити како најдобар клуб за Ерлинг. Баерн е на второто место, а број три е Реал Мадрид. Следат ПСЖ, Ливерпул, Челзи и на крајот Барселона, изјави таткото на Ерлинг, кој како поранешен фудбалер, исто така, во текот на кариерата настапуваше за Сити.

Инге обелодени дека неговиот син има желба во кариерата да настапи во сите најсилни лиги.

–Би можел во секоја од нив да пстане три, максимум четири години. Да речеме, беше две и пол години во Германија, сега нека остане толку и во Англија, па потоа Шпанија, Италија, порача таркото на Халанд.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Откако се омажив сексот веќе не ми е никакво задоволство - и кажува една пријателка на друга.
-Не можам да верувам, како така?
-Мораш да ми веруваш. Кога и да почнеме, мажот ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа...
Верски календар
На денешен ден
1520. - Португалскиот морепловец Фернандо...
1632. - Роден е Жан Батист Лули, француски...
1680. - Во Рим умре Џовани Лоренцо Бернини,...
1806.- Француската армија на Наполеон Бонапарта...