Анчелоти го израмни рекордот на Фергусон во Лигата на шампионите

Реал го победи Шахтјор со 2:1 синоќа во натпреварот од третото коло од групната фаза на Лигата на шампионите.

За главниот тренер на мадриѓаните Карло Анчелоти ова е 102. победа во елитото фудбалско натпреварување. Во оваа статистичка категорија , Италијанецот се израмни со поранешниот тренер на Манчестер јунајтед, Алекс Фергусон.

Анчелоти постигна 102 победи на 182 натпревари. На Фергусон му беа потребни 190 натпревари за да го направи ова. Реал Мадрид минатата сезона ја освои Лигата на шампионите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Откако се омажив сексот веќе не ми е никакво задоволство - и кажува една пријателка на друга.
-Не можам да верувам, како така?
-Мораш да ми веруваш. Кога и да почнеме, мажот ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа...
Верски календар
На денешен ден
1520. - Португалскиот морепловец Фернандо...
1632. - Роден е Жан Батист Лули, француски...
1680. - Во Рим умре Џовани Лоренцо Бернини,...
1806.- Француската армија на Наполеон Бонапарта...