Во договорот на Халанд со Сити нема посебна клаузула за преселба во Реал

Актуелниот договор на напаѓачот Ерлинг Халанд со Манчестер Сити не содржи клаузула според која Реал Мадрид има посебни услови за евентуално откупување на Норвежанецот во иднина, пишува „Goal.com“.Договорот на 22-годишниот Халанд со англискиот клуб има многу клаузули, но таму не се споменува Реал Мадрид.

Шпанскиот клуб минатото лето покажа интерес за Халанд, но норвешкиот напаѓач се одлучи за Манчестер сити. Неговиот договор со англискиот клуб е до 2027 година.

Порталот Трансфермаркт ја проценува вредноста на играчот на 150 милиони евра. Халанд одигра 12 натпревари за Манчестер сити оваа сезона и постигна 19 голови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Откако се омажив сексот веќе не ми е никакво задоволство - и кажува една пријателка на друга.
-Не можам да верувам, како така?
-Мораш да ми веруваш. Кога и да почнеме, мажот ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа...
Верски календар
На денешен ден
1520. - Португалскиот морепловец Фернандо...
1632. - Роден е Жан Батист Лули, француски...
1680. - Во Рим умре Џовани Лоренцо Бернини,...
1806.- Француската армија на Наполеон Бонапарта...