Извлечени двојките за осминафиналето во Лигата на шампионите

Во седиштето на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) во Нион попладнево со ждрепка беа одредени двојките за осминафиналето во Лигата на шампионите.Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со Наполи за противник го добија Ајнтрахт Франкфурт.

Во оваа фаза ќе се сретнат и ланските финалисти Реал и Ливерпул.

Двојки за осминафиналето во ЛШ:

Милан – Тотенхем

Борусија Дортмунд – Челзи

Клуб Бриж – Бенфика

Ајнтрахт Франкфурт – Наполи

Интер – Порто

Ливерпул – Реал Мадрид

ПСЖ – Баерн Минхен

Лајпциг – Манчестер сити

Првите осминафинални дуели се закажани за 14/15/21/22 февруари, реваншите ќе се играат на 7/8/14/15 март следната година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...