Чави за 2:1 со Осасуна: Се беше против Барса

Тренерот на Барселона, Чави имаше големи забелешки за судењето на синоќешниот натпревар со Осасуна во 14. коло од Шпанското фудбалско првенство.Каталонците победија со 2:1, иако на полувреме губеа, а повеќе од еден час играа со фудбалер помалку поради исклучувањето ан Левандовски во 31. минута.

– Многу сум горд на тимот. Имаме извонредна атмосфера. Се беше против нас – судиските одлуки, примениот гол, играта со фудбалер помалку. Сепак, одигравме паметно и одлично ги искористивме шансите. Ова е златна победа – ќе паузираме како лидери. Ова е победа за целиот тим. Ми кажаа дека голот на Осасуна не е регуларен, според мене, премногу строго беше исклучен Левандовски. Но, моите зборови не се важни. Важно е мислењето на судијата, кој треба да ги објасни своите одлуки, изјави тренерот на Барселона.

Каталонците се лидери во Ла лига со 37 бодови, пред Реал Мадрид кој има 32 и натпревар помалку.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...