Мусијала: Споредбите со Лео се голема гордост за мене

Фудбалерот од средниот ред на германската репрезентација и на Баерн Минхен, Џамал ​​Мусијала, реагираше на споредбата со напаѓачот на аргентинската репрезентација и ПСЖ Лионел Меси.

– Споредбите со Лео се голема гордост за мене. Меси во текот на кариерата настапува на највисоко ниво. Многу ми е тешко да се споредувам со него. Сакам да се фокусирам на тоа да станам уште подобар, изјави играчот од средниот ред на Баерн и Германија.

Мусијала оваа сезона одигра 22 натпревара за Баерн во сите натпреварувања, постигнувајќи 12 гола и 10 асистенции.

Деветнаесетгодишниот фудбалер отиде на Светското првенство во 2022 година како дел од германската репрезентација.

Германците на Мундијалот во Катар се најдоа во групата Е со Јапонија, Костарика и Шпанија. Во првиот ќе се сретнат со Јапонија утре, 23 ноември во 14 часот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето: Тато, види имам температура 38.
Таткото: Ништо не е тоа бе сине. Сум имал јас 50, па и 60 еднаш.
Мајката: Не го лажи детето бре, знаеш дека не може да имаш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден за борба против корупцијата.
1594.- Роден е шведскиот крал Густав Втори...
1608. - Во Лондон е роден Џон Милтон, англиски...
1638.- Во Дубровник умре Иван Гундулиќ, хрватски...