Роналдо достигна 500 милиони следачи на Инстаграм

Кристијано Роналдо e официјално најпопуларната личност на Инстаграм, со најмногу следачи. Тој, имено, е прв кој собра 500 милиони луѓе во таа своја листа.Овој фудбалер, всушност, има 124 милиони повеќе следбеници од Леонел Меси, кого го следат 376 милиони луѓе. А пак, третата најследена личност на Инстаграм, Кајли Џенер има 372 милиони следбеници. Роналдо до круглата бројка стигна благодарение на фотографијата со Меси што ја објави пред два дена и која за краток период собра 37 милиони лајкови.

Инаку, ѕвездата на Манчестер јунајтед, од своја страна, следи нешто повеќе од 500 профили на Инстаграм.

Според проценките, Роналдо заработува околу 2,3 милиони долари по платена објава на оваа платформа. Фудбалерот често ги рекламира фирмите со кои има договори и своите брендови, а објавува и семејни фотографии.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето: Тато, види имам температура 38.
Таткото: Ништо не е тоа бе сине. Сум имал јас 50, па и 60 еднаш.
Мајката: Не го лажи детето бре, знаеш дека не може да имаш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден за борба против корупцијата.
1594.- Роден е шведскиот крал Густав Втори...
1608. - Во Лондон е роден Џон Милтон, англиски...
1638.- Во Дубровник умре Иван Гундулиќ, хрватски...