Нејмар се повреди на мечот со Србија, плачеше и куцаше на патот кон соблекувалната

Напаѓачот на Бразил, Нејмар, поради повреда не можеше да го заврши синоќешниот натпревар од Светското првенство во 2022 година против Србија (2:0).Триесетгодишниот Бразилец беше заменет во 79. минута од средбата по сударот со српскиот дефанзивец Никола Миленковиќ. Тој беше заменет од Ентони поради проблеми со десниот зглоб.

На теренот играчот на ПСЖ не можеше да ги задржи солзите и веднаш ги соблече копачките за лекарите да му ја прегледаат ногата.

Подоцна на интернет се појави снимка на која Нејмар се упатува кон соблекувалната на бразилската репрезентација, куцајќи силно на десната нога.

Бразилскиот лекар рече дека е рано е да се знае дали и кога Нејмар ќе се врати на теренот. – Има исчашување, ногата веќе му е отечена. Треба да почекаме и да видиме каква ќе биде реакцијата. Треба да бидете трпеливи и смирени, изјави Родриго Ласмар, докторот на бразилската репрезентација.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...