Неjмар за повредата во групната фаза: Плачев цела ноќ после тоа

Бразилскиот напаѓач Нејмар зборуваше за она што го доживеа откако се повреди во групната фаза на Светското првенство во 2022 година.– Се разбира, бев исплашен поради повредата. Имав многу добра сезона. Тешко е да се добие таква повреда. Плачев цела ноќ после тоа, моето семејство знае. Но, сè успеа, и чинеше многу труд. Кога се повредив, се случија илјада работи: сомнежи, стравови…Но, моите соиграчи и семејството ме поддржаа. Добив добри пораки, ми помогна. Сега ќе направам се за да победи националниот тим, тука сум за оваа цел, изјави Нејмар за „Глобо Еспорте“.

Нејмар одигра два натпревари за тимот на Светското првенство во 2022 година, на кои постигна еден гол и една асистенција.

Репрезентацијата на Бразил во четвртфиналето на турнирот во Катар ќе игра со селекцијата на Хрватска. Натпреварот ќе се одигра на 9 декември со почеток во 16 часот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што е разлика меѓу падобран и кондом?
- Па, ако падобран се дупне, еден живот помалку. Ако кондом се дупне, еден живот повеќе.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...