Халанд: Второто место во Премиер лигата не е резултат што го посакуваме

Напаѓачот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд ги коментираше резултатите од првата полусезона во Премиер лигата.– Се чувствувам како да се вселив во тимот и лигата на која морав да се прилагодам. Задоволен сум од тоа како започна се. Но, не се работи за мене. Се работи за тимот, како ќе настапиме, а втората полусезона е најважна сега. Ние сме во добра позиција, имавме многу успешни натпревари, но сме втори во Премиер лигата и тоа не е резултатот што сакаме да го постигнеме на крајот од сезоната. Сега наша задача е да се вратиме на претходното ниво и да одиграме онака како што можеме. Ќе се фокусираме на тоа да влеземе во форма, да се подготвиме и потоа да се упатиме кон Ливерпул за да добиеме позитивен резултат и да им дадеме на нашите навивачи причина да се радуваат во вториот дел од сезоната, изјави Халанд.

Арсенал води на првенствената табела во Англија. Лондонскиот клуб на 14 натпревари освои 37 бодови и е пред „граѓаните“ со пет бода предност.

Дваесет и двегодишниот Халанд оваа сезона забележа 18 настапи за Манчестер сити во сите натпреварувања, постигнувајќи 23 гола и три асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1478.- Роден е Томас Мор, англиски хуманист,...
1792.- Австрија и Прусија склучија сојуз против...
1812.- Роден е Чарлс Дикенс, англиски писател,...
1863.- На британскиот воен брод „Орфеј“, кој...