Алвеш повторно даде контрадикторни искази во случајот силување

Бразилскиот фудбалер Дани Алвеш уште еднаш непрецизно сведочеше во случај на силување.Според „Ел Мундо“, жртвата на Бразилецот опишала една од тетоважите на Алвеш – во форма на полумесечина на десната страна на стомакот. Кога судијата го праша Дани за ова, фудбалерот изнесе две различни верзии. Алвес потврдил дека има таква тетоважа, но изјавил дека девојката го нападнала додека тој седел на тоалетот. Слушајќи го ова, судијата забележа дека жртвата нема шанси да ја види тетоважата доколку Алвеш седеше, бидејќи неговиот стомак ќе биде покриен со кошулата.

По забелешката на судијата, Алвеш повторно го смени сведочењето. Тој изјавил дека жртвата не го нападнала толку, туку самиот Бразилец станал од тоалетот, поради што девојката ја видела тетоважата. Фудбалерот изјави дека сексот бил спонтан и по согласност на двете страни. Жртвата тоа го негира.

Девојката која го обвини Алвеш за силување одби обештетување и сака Дани да оди во затвор. Фудбалерот досега три пати даваше контрадикторни искази.

Пред неколку дена Алвеш беше уапсен под сомнение за силување. Поранешниот фудбалер на Барселона, ПСЖ и Јувентус се соочува со затворска казна од 4 до 12 години.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...