Пиоли по дебаклот со Лацио: Многу аспекти не функционираат

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли призна дека неговиот тим последните 20-ина дена се наоѓа во криза. Милан синоќа загуби од Лацио со 4:0 во натпревар од 19. коло во Серија А.

– Многу аспекти не функционираат: ментално, тактички… Тука сум и разговарам со вас затоа што морам да го сторам тоа. Во спротивно, ќе молчевме и, се разбира, ќе работевме подобро. Во последните две и пол недели немаме никаков резултат или добра игра и јасно е дека сите мораме да се преиспитаме. Работите не ни одат добро. Проблемот е што ни треба појасна комуникација меѓу играчите кога ја имаме топката. Знам само еден начин да се подобриме, да работиме, рече Пиоли.

Точно на половина во Италијанското фудбалско првенство, Милан кој ја брани шампионската титула е втор на табелата со 38 бода, 12 помалку од лидерот Наполи.

Лацио е трет со 37 бодови, колку што имаат Интер и Рома.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја русокоса покрај патот.
- Невесто, рекава длабока е?
- Не!
Тргнал овој низ...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...