Полицијата пронајде докази за вината на Алвеш во случајот за силување

Надлежните органи за спроведување на законот во Шпанија про најдоа докази за вината на поранешниот дефанзивец на Барселона, Дани Алвеш за силување на девојка, пренесува „REGNUM“, повикувајќи се на „El Periodico“.

Според изворот, како резултат на медицинскиот преглед, полицијата имала докази кои укажуваат дека Бразилецот сепак извршил кривично дело.

Меѓу другото, пронајдени се отпечатоци од прсти кои ја потврдуваат верзијата на жртвата и обратно – тие се во спротивност со сведочењето на осомничениот.

На 20 јануари се дозна дека Дани Алвеш бил приведен во Шпанија за случај на сексуално вознемирување.

Казната која може да му биде изречена на Дани Алвеш доколку биде прогласен за виновен се движи од 4 до 12 години затвор.

Мексиканскиот Пумас на 21 јануари објави раскин на договорот со фудбалерот кој беше дел од тимот од јуни 2022 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја русокоса покрај патот.
- Невесто, рекава длабока е?
- Не!
Тргнал овој низ...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...