На Јувентус му се заканува нова преселба во Серија Б

Дисциплинската комисија на Фудбалската федерација на Италија ќе бара одземање на дополнителни 20 бодови на Јувентус поради финансиски малверзации, што сосема извесно ќе значи нова преселба на гигантот од Торино во Серија Б како што тоа беше случај во 2006 година поради аферата „Калчополи“, јавија денеска италијанските медиуми.Поради финансиски малверзации поврзани со трансфери на свои играчи во 2021 година, Јувентус минатиот месец беше казнет со одземање 15 бодови и суспензии за клупското раководство, кое дополнително поднесе колективна оставка.

Јувентус во моментов се наоѓа на 13. место на табелата во Серија А со 23 бодови, десет повеќе од зоната на испаѓање, но во случај на дополнителна казна, екипата предводена од Масимилијано Алегри ќе биде пред невозможна мисија да остане и следната сезона во прволигашка конкуренција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на метеорологијата
1309.- Папата Клемент Петти ја премести папската...
1616.- Во Сратфорд на Ејвон умре Вилијам...
1801.- Незадоволните дворски офицери го убија...