Винисиус цел на расистички навреди на натпреварот против Мајорка

Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор бил подложен на расистички навреди на синоќешното гостување кај Мајорка (0:1) во 20-тото коло од шампионатот на Шпанија.

Според „Л’Екип“, навивачите на Мајорка го исвиркале напаѓачот и употребиле навредливи скандирања на расна основа кон него.

Во јануари, навивачите на Атлетико Мадрид поставија навредлив транспарент против Реал Мадрид на еден мостот и обесија кукла во дресот на Винисиус пред средбата на тимовите во Копа дел Реј.

Дваесет и двегодишниот Бразилец оваа сезона за Реал Мадрид забележа 30 настапи во сите натпреварувања, постигнувајќи 13 гола и шест асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Вицови за плавуШи

* * *
- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

* * *
- Зошто плавуша има плави очи?
- Низ тилот и се гледа небото.

* * *...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на правата на...
1452.- Во Винчи, кај Емполи, во Тоскана, е роден...
1764.- Умре Жан Антоанет Поасон, маркиза од...
1765.- Во Санкт Петербург умре Михаил Василевич...