Тренерот на Челзи разочаран од поразот во Дортмунд

Тренерот на Челзи, Грахам Потер, изрази разочарување по синоќешниот пораз на англискиот клуб на гостувањето кај Борусија Дортмунд во првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампиони.Германскиот тим забележа минимална победа од 1-0 со голот на Карим Адејеми во 63 минута, додека голем чекор кон пласман во четвртфиналето направи Бенфика триумфирајќи синоќа на гостувањето кај Клуб Бриж со 2-0.

-Создадовме многу шанси и упативме многу удари кон противничкиот гол, но разочаран сум од примениот гол, изјави Потер на прес конференцијата по натпреварот во Дортмунд.

-Мислам дека бевме тимот што доминираше во вторите 45 минути. Во секој случај ова е само полувреме од пресметката и ќе мораме да се регрупираме пред реваншот, посочи стратегот на Челзи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...