Мбапе: Ова е нашиот максимум, загубивме од голем тим

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе го оцени настапот на неговата екипа сезонава во Лигата на шампионите.Парижаните синоќа загубија на гости од Баерн Минхен со 2:0 и со вкупни 3:0 се елиминирани во осминафиналето.

- Како што кажав на првата прес-конференција пред натпреварот од Лигата на шампионите оваа сезона, требаше да го покажеме најдоброто од себе. Тоа е максимумот на ПСЖ, ова е реалноста. Загубивме од голем тим кој има квалитет да ја освои Лигата на шампионите“, изјави Мбапе.

ПСЖ втора година по ред не успева да го помине осминафиналето во елитната лига и ги разочара своите навивачи кои очекуваа многу повеќе.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...