Меси и ПСЖ не можат да се договорат за платата на фудбалерот

Пари Сен-Жермен не може да постигне договор со напаѓачот Лионел Меси за нов договор.Според пишувањето на „Marca“, страните не можат да се договорат за висината на неговата плата со Аргентинецот. Се известува дека Меси, по освојувањето на Светското првенство во 2022 година со репрезентацијата на Аргентина, смета дека треба да добие зголемување на платата во ПСЖ.

Наскоро напаѓачот и клубот ќе одржат нов состанок околу договорот.

Актуелниот договор на 35-годишниот Аргентинец со парискиот тим е со важност до летото 2023 година. Оваа сезона има Меси има 31 настап за ПСЖ во сите натпреварувања, постигнувајќи 18 гола и 17 асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...