Милевски: Очекувам успешен старт во квалификациите за ЕП

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски е претпазлив пред утрешниот натпревар од квалификациите за Еуро 2024 со Малта и покрај тоа што „црвено-жолтите“ на хартија се големи фаворити.

- Анализите што ги правевме се од нивните четири последни натпревари, но имаат нов селектор и не значи дека ќе играат така. Малта е квалитетна селекција која заслужува респект. Што се однесува до нашата репрезентација, очекувам успешен старт на овој квалификациски циклус за кој подолго време се подготвуваме. Денес во фудбалот фаворити нема, но се што ќе се случува на утрешниот натпревар ќе зависи само од нас. Во Лигата на нации имавме проблем со реализацијата и мора да се подобриме во овој елемент.

Натпреварот ќе се игра утревечер од 20:45 часот на Национална арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Милевски информираше дека за овој и за натпреварот со Фарски Острови в понеделник, нема да може да смета на повредениот Доријан Бабунски.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...