Скалони: Сакам да гледам дека репрезентацијата на Аргентина му припаѓа на секој Аргентинец

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Лионел Скалони проговори за односот со навивачите на националниот тим.

- Сакам да гледам дека репрезентацијата на Аргентина му припаѓа на секој Аргентинец. На натпреварите доаѓаат со таква радост и ентузијазам, како за прв пат. Ми се допаѓа што навивачите гледаат дека секој играч е еден од нив, тимот им припаѓа на сите. За оние од нас кои имавме можност да бидеме на улиците на Аргентина, вистината е дека доживеавме голема радост. Луѓето се среќни и нè гледаат како херои. И тоа не прави среќни, бидејќи им дадовме причина за радоста што се уште се чувствува, изјави Скалони за „TyC Sports“.

Репрезентацијата на Аргентина го освои Светското првенство во Катар во 2022 година. Аргентинците трипати го имаат освоено Мундијалот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...