Роналдо нов рекордер според репрезентативни настапи

Кристијано Роналдо стана играч со најмногу репрезентативни настапи во историјата на фудбалот, откако синоќа го облече дресот на Португалија по 197 пат.

Роналдо се најде во почетниот состав на дуелот против Лихтенштајн на отворањето на квалификациите за ЕУРО2024.

До овој натпревар Роналдо беше на делба на првото место на вечната листа со Бадер Ач – Мутава, кој има 196 настапи за Кувајт.

Роналдо дебитираше за Португалија во април 2003 година во пријателски натпревар против Казахстан.

Топ 5 играчи со најмногу настапи за репрезентација

197 – Кристијано Роналдо (Португалија)

196 – Бадер Ал – Мутава (Кувајт)

195 – Со Чин Ан (Малезија)

184 – Ахмед Хасан (Египет)

183 – Ахмед Кано Мубарак (Оман).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...