Еден загинат за време на шампионското славје во Неапол, најмалку 200 повредени

Шампионската прослава на навивачите на Наполи која траеше цел ноќ на улиците на Неапол беше засенета од смртта на едно лице, како и бројките за најмалку 200 повредени, јавија денеска италијанските медиуми.

За време на прославата животот го загубило 26-годишно момче, кое според медиумите, настрадало во пукање во кое биле ранети други три лица.

Според весникот Кориере дела Сера, сè уште не е јасно дали истрелите биле поврзани со навивачката прослава, или, пак станува збор за криминален акт, додека весникот Ла Стампа известува дека жртвата била поврзана со локален мафијашки клан.Уште најмалку 200 луѓе се повредени за време на прославата од убодни рани од нож, изгореници од пиротехнички средства или напади на астма предизвикани од вдишување чад од навивачки факели.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...