Инзаги: Посакувавме и освоивме трофеј

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги е задоволен од освојувањето на трофејот во Купот на Италија.

Интер синоќа во финалето на националниот куп ја победи Фиорентина со 2:1.

- Среќен сум што го освоивме трофејот што го посакувавме. Фиорентина е добар тим кој ни направи проблеми. Лошо го почнавме натпреварот, погрешен ни беше пристапот, ретко се случува. Но, момците успеаја да останат во играта и потоа да го свртат резултатот. Не чекаат уште два меча во првенството, а потоа и финалето во Истанбул. Сакаме оваа прекрасна сезона да продолжи, изјави Инзаги за „Sport Mediaset“.

До крајот на сезоната има уште два натпревара во Серија А со Аталанта и Торино и финалето во Лигата на шампионите со Манчестер сити.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Вицови за плавуШи

* * *
- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

* * *
- Зошто плавуша има плави очи?
- Низ тилот и се гледа небото.

* * *...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на правата на...
1452.- Во Винчи, кај Емполи, во Тоскана, е роден...
1764.- Умре Жан Антоанет Поасон, маркиза од...
1765.- Во Санкт Петербург умре Михаил Василевич...