Модриќ му соопштил на раководството на Реал за желбата да замине

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ може да го напушти тимот, во летниот преоден рок.

Според „Diario Sport“ клуб од Саудиска Арабија на Модриќ му понудил договор на три години, за што би можел да добие 120 милиони евра. Во врска со ова, играчот на управата на Мадрид и порача дека е подготвен да го напушти тимот на лето.

Триесет и седумгодишниот играч за врска оваа сезона забележа 51 настап во сите натпреварувања, постигнувајќи шест гола и шест асистенции.

Договорот на Хрватот со Реал Мадрид истекува на крајот од сезоната.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...