ПСЖ го отпушти Галтие

Kристоф Галтие доби отказ од Пари Сен-Жермен. Парискиот клуб одлучил да ја прекине соработката со главниот тренер, пишува „Le Parisien“. Спортскиот директор на ПСЖ, Луис Кампос го информирал Галтие за оваа одлука.

Галтие го презеде ПСЖ минатото лето, потпишувајќи двегодишен договор. Минатата сезона парижаните ја освоија Лига 1 по рекорден 11. пат, но испаднаа од Лигата на шампионите во осминафиналето по двата пораза од Баерн Минхен (0:1, 0:2).

Покрај тоа, ПСЖ не успеа да го освои Купот на Франција, откако испадна осминафиналето во февруари од Марсеј (1:2).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...